Нюанси експлуатації гідравлічного штабелера


  • 25 червня 2020 13:13:47
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 592
  • 0

Що таке гідравлічний штабелер?

Гідравлічний штабелер - це спеціальне складське устаткування, яке потрібно для того, щоб ефективно переміщати вантажі при цьому значно заощадивши час працівників. Слово «штабелер» походить від того, що такий пристрій може укладати піддони з вантажем в штабелі.

Найпоширенішим видом штабелерів є ручний гідравлічний.

Застосування гідравлічного ручного штабелера

За рахунок того, що штабелер гідравлічний має невеликі габарити, і з його допомогою можна акуратно і рівно укласти вантаж в штабель і стелаж, таке обладнання відмінно впишеться на будь-який склад, виробництво, цех, ринок, магазин, вантажний термінал і там, де потрібна швидка погрузка різних об'єктів.

Гідравлічний вилочний штабелер дуже швидко впорається з вантажно-розвантажувальними роботами, транспортуванням, помітно економлячи при цьому час виконання поставлених складських завдань.

Основні особливості штабелера

Перш ніж купити гідравлічний штабелер, слід ознайомитися з усіма особливостями такого пристрою, а також перевагами.

Одна з основних особливостей такого складування - конструкція, якою передбачається міцна сталева щогла, по якій піднімаються і опускаються вила з вантажем. Така конструкція відрізняє пристрій від відомої гідравлічний рокли, яка теж застосовується на складі.

У гідравлічного штабелера немає двигуна - працює він завдяки гідравліки, тобто потрібно впливати на його рукояті і педалі.

Ще однією з особливостей обладнання є відносно невелика вага, компактність і велика маневреність пристрою.

Як працює штабелер і в яких умовах?

Звичайно ж, до ручного гідравлічного штабелеру додається інструкція, де докладно описано, як працює пристрій, як їм управляти і рекомендації по догляду.

Отже, для того, щоб підняти об'єкт на певну висоту, оператор повинен впливати на рукоять, а для спуску - натиснути на ножну педаль. Як уже згадувалося вище, за цю дію відповідає також і гідравліка.

Заборонено піднімати вантаж і залишати його в такому положенні без нагляду. Під час роботи з вантажем, обладнання повинно фіксуватися гальмом.

Оператор, який буде обслуговувати пристрій, повинен бути повнолітнім і кваліфікованим фахівцем. Також, він повинен бути ознайомлений з інструкцією по експлуатації, правилами техніки безпеки і дотримуватися аварійно-профілактичні заходи. У разі виявлення їм будь-яких дефектів або поломок, йому необхідно відразу повідомляти про це вищестоящому працівнику.

Дуже важливо пам'ятати, що пасажирів перевозити на штабелері заборонено, щоб уникнути нещасних випадків. Також наполегливо рекомендується не використовувати пристрій в вогне- та вибухонебезпечних умовах. І слід не забувати про важливе правило, що не варто перевищувати заявлену вантажопідйомність пристрою.

Температура, при якій можна експлуатувати штабелер, коливається -25 ° C до + 50 ° C.

Переваги гідравлічного штабелера

Крім того, що гідравлічний штабелер ручний має високу якість, у нього є ще ряд переваг:

  • досить легкий і зручний в управлінні і експлуатації;
  • ремонтопридатність обладнання і недороге обслуговування;
  • безпечне пристрій;
  • за рахунок невеликих габаритів і можливості маневрування може працювати в обмеженому просторі;
  • екологічне обладнання за рахунок відсутності вихлопних газів;
  • невелика вартість.

Гідравлічний вилочний штабелер в Україні користується великим попитом, його часто купують так як ручний штабелер дуже швидко окупає себе, за рахунок того, що значно економить час на вантажно-розвантажувальних роботах, а також за акуратну укладку в штабелі. Також для складу можна купити роклу, яка використовується для швидкого транспортування вантажів.