Рокла (гідравлічна тележка): як обрати та як користуватися?


 • 15 квітня 2020 11:55:11
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 2436
 • 0

Часто бачите в супермаркеті або на вантажних сховищах незрозумілий пристрій, який переміщує палети, розміщені на вилах. Хочете знати, що ж це за пристосування і принцип його роботи? Сьогодні ми якраз поговоримо про роклу гідравлічну або як її ще називають візок для складу.

Візок (рокла) - що це і де використовуються ручні гідравлічні візки?

Для початку, потрібно з'ясувати, що це за обладнання таке рокла гідравлічна і для чого вона використовується.

Отже, гідравлічний візок рокла - це один з видів вантажопідйомного обладнання, а також обладнання для складу. З назви «вантажопідйомне» вже зрозуміло, що завдяки цьому пристрою можна піднімати вантаж, але крім підйому, можна також і транспортувати вантаж по поверхні.

Найчастіше побачити в дії таке вантажопідйомне обладнання можна на якомусь складі, виробництві, магазині. Також побачити і поспостерігати, як оператор управляє роклою з вантажем на палетах можна і в великих транспортних компаніях, які займаються доставкою.

Широку популярність візки гідравлічні отримали за рахунок простої і надійної конструкції, тому там, де необхідно проведення складських робіт - рокла - це той самий незамінний помічник, який полегшить роботу і позбавить працівників від важкої і невдячної фізичної праці.


Основні експлуатаційні параметри візка або як вибрати вантажопідйомну роклу?

Всі пам'ятають чудове правило, що від правильно підібраного обладнання робота буде проходити як по маслу. Щоб візок для складу прослужив як можна довше перед його покупкою потрібно розібратися, як правильно вибрати роклу, яка підходить саме для Вашого підприємства.

В першу чергу, потрібно звернути увагу на технічні характеристики:

 • Вантажопідйомність.

  Рокли можуть бути для легких вантажів (від 0,5 до 1,5 тонн), для середніх вантажів (від 1,5 до 2,5 тонн) і іменовані важкими рокли для об'єктів від 3 тонн.

 • Матеріал, з якого виготовлені колеса і ролики для рокли.

  Здавалося б, така дрібниця і як вона може вплинути на якість виконання робіт?

  Все дуже просто: підлогове покриття і ролики рокли (вірніше матеріал з якого вони виготовлені) безпосередньо впливають на роботу. Ролики виготовляються з таких матеріалів, як:

  1. Гума - такі ролики будуть мати високу зносостійкість і відмінно підійдуть для місця з нерівною підлогою;
  2. Поліуретан - цей вид роликів найбільш популярний і універсальний, тому що можна використовувати на різному підлоговому покритті і ролики з легкістю подолають невеликі нерівності на підлозі;
  3. Нейлон - ролики з такого матеріалу дуже стійкі до хімічного і агресивного середовища, але використовуються на рівному підлоговому покритті.
 • Ширина і довжина вил.

  У стандартного гідравлічного візка довжина вил досягає 1150 мм, але є і такі моделі рокл, у яких вила можуть бути укороченими або видовженими.

 • Відстань між вилами.

  Як і у випадку з довжиною і шириною вил, є стандартна відстань, яке коливається в межах 520 - 550 мм, але, якщо необхідно, відстань може змінюватися.


Зміна ціни на ручну гідравлічний візок на пряму залежить від названих вище параметрів і буде варіюватися від обраних характеристик.

Як користуватися рохлею?

Отже, модель підйомника вже вибрана, залишилося тільки зрозуміти, як це все працює. Не переживайте, зазвичай до рокли прикладається інструкція з експлуатації, тому в разі непорозуміння - маленька книжечка прийде на допомогу, але основними рекомендаціями щодо використання рокли ми все-таки поділимося.

Поради щодо застосування гідравлічного візка:

 • Рекомендується не піднімати вантаж вагою вище заявленої вантажопідйомності рокли, інакше обладнання прослужить зовсім недовго;
 • Необхідно рівномірно розподіляти навантаження, щоб уникнути деформації вил;
 • Періодично перевіряти підшипники роликів, щоб туди не потрапляли сторонні предмети, пил і бруд;
 • Щоб колеса і ролики прослужили якомога довше, рекомендується не використовувати роклу на нерівних, забруднених і шорсткуватих поверхнях.

Ви і Ваші співробітники виконуєте роботу, пов'язану з переміщенням вантажу повільно і хотілося б прискорити цей процес?

Вихід є, достатньо просто купити роклу і тоді Ви помітите, як швидше стане протікати робочий процес транспортування вантажу на Вашому підприємстві.

 

Рокла з вагами
17 999 грн