Стропи ланцюгові: межі використання


  • 17 червня 2020 09:27:34
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1393
  • 0

Що таке ланцюгова стропа?

Стропи - це спеціальні вироби для того, щоб фіксувати вантаж, тим самим зберігаючи його при підйомі або перенесення. Виглядає такий виріб, як трос, канат або ланцюг з гаками.

Найміцнішими вважаються вантажні ланцюгові стропи, про які і піде мова.

Ланцюгова стропа - вид вантажопідіймальних строп, які виготовляються із сталевого ланцюга і експлуатуються в умовах з високою температурою.

Завдяки такому обладнанню, можна легко і швидко піднімати будь-які об'єкти, за винятком крихких вантажів (в такому випадку рекомендується використовувати стропи).

Де використовуються ланцюгові стропи?

Ланцюгові вироби мають таку перевагу, як стійкість до таких важких умов, як вогонь, кислоти, різні погодні умови. Тому використовуватися дані вироби можуть в гарячому цеху, вибухонебезпечному виробництві, металургійній та машинобудівній галузі.

Відмінні риси ланцюгових чалок

В основі ланцюгового стропа, очевидно, лежить гнучий сталевий ланцюг, у якому на кінцях гак і ланка. Сталеві чалки відмінно підходять для експлуатації з об'єктами з гострими краями.

Як уже згадувалося вище, основна особливість - можливість використання в важких температурних умовах і у вибухонебезпечних місцях. Також їм не страшна кислота і відкритий вогонь. Саме тому ланцюгові вироби вважаються стійкими стропами до агресивного середовища і до механічних пошкоджень.

Важливу роль відіграє і коефіцієнт запасу міцності ланцюгових стропів, який показує надійність конструкції. Тому під час виробництва ланцюгових строп використовується легована сталь 8 класу міцності, а також виріб покривається антикорозійним покриттям. Ланцюгові чалки мають коефіцієнт запасу міцності на розрив 4:1.

Які бувають види ланцюгових строп?

Вантажопідйомні ланцюгові чалки можна розділити на такі види:

  • СЦ2В3 – строп з двох гілок, які запресовані в кільця однієї ланки;
  • УСЦ – являє собою кільце з ланцюга, яке формується за рахунок з'єднувальної ланки;
  • гілкові: 1 СЦ, 2 СЦ, 3 СЦ, 4 СЦ – у таких виробів на одному кінці гаки для ланцюгових стропів, а самі гілки об'єднуються овальною ланкою. Цифра що стоїть перед маркуванням позначає кількість гілок в даній моделі.

Найпопулярнішою моделлю ланцюгового стопа є 4СЦ, який прозвали «павук» через його гілки.

Експлуатація ланцюгового стропа

Ланцюгові стропи призначені для використання в температурному режимі від 45 до 300 ° C.

Рекомендується уникати потрапляння на виріб їдких речовин і не використовувати пошкоджене обладнання або з дефектами. Також не слід зберігати стропи у вологих місцях і по можливості намагатися уникати вологи. Забороняється звільнення стропів з-під вантажу за допомогою вантажопідіймальних кранів.

І, нарешті, найголовніше: ні в якому разі не можна перевищувати вантажопідйомність строп.

Умови зберігання вантажопідйомних строп

Зберігати вантажні ланцюгові стропи необхідно розгорнутими в сухому і чистому вигляді. Температура для зберігання повинна бути в межах від -25 до +45 ° C, а вологість повітря 20-80%. Під час заощадження слід уникати попадання вологи і прямих сонячних променів на виріб.

Як відбувається бракування ланцюгових стропів?

Якщо на кільцях, петлях, гаках виявилися тріщини або вм'ятини, тоді вони бракуються. Також бракування відбувається в тому випадку, якщо виріб деформувався від початкового розміру більше, ніж на 5%.

Тому, якщо вчасно заміняти зношені деталі, тоді строп прослужить довгий термін.

В Україні можна купити стропи ланцюгові для того, щоб значно спростити процеси роботи з вантажем, а також для роботи у важких температурних умовах.