Як вибрати лебідку для автомобіля


 • 02 червня 2020 09:00:00
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 611
 • 0

Що таке автомобільна електрична лебідка?

Електролебідка автомобільна - це вид електричних лебідок, які відносяться до вантажопідйомного обладнання. Завдяки такому обладнанню можна витягнути автомобіль з будь-якої текстури, будь то пісок, сніг або болото. Також за допомогою електричної автолебедкі можна прибрати будь-які перешкоди на дорозі.

Придбати такий пристрій може будь-який автовласник. Спочатку таке обладнання мало великий попит у любителів риболовлі, полювання і поїздок по бездоріжжю.

Види лебідок для автомобіля

Виділяється кілька основних видів автомобільних лебідок:

 • ручна лебідка – як вже ясно з першого слова, працює така автолебедка за рахунок механічної сили і головна її перевага полягає в тому, що їй не потрібне підключення до електромережі;
 • гідравлічна лебідка – працює за рахунок рідини, яка тече в шлангах. Установка устаткування досить складна, але серед плюсів такого пристрою можна виділити безшумну і плавну роботу;
 • механічна лебідка – працює за рахунок двигуна автомобіля, тому як свій власний у неї відсутній;
 • електрична лебідка – найпопулярніша і поширена серед автомобільних лебідок. Встановлюється обладнання найчастіше на бампер, а для роботи потрібно підключити її до автомобільного акумулятора, тому для експлуатації рекомендується придбати батарею з великою ємністю.

Остання в свою чергу буває декількох видів: лебідка автомобільна електрична на 12в і на 24в.

Пристрій автомобільної лебідки

Перед тим, як вибирати автомобільну електролебідку, необхідно ознайомитися з її пристроєм. Отже, з чого ж складається автомобільна лебідка? Основними складовими такого пристрою є:

 • електричний двигун, потужність якого залежить від обраної моделі;
 • планетарний редуктор;
 • канат зі сталі;
 • тросоукладчік;
 • важіль для того, щоб можна було відключати барабан від приводу.

Також деякі моделі комплектуються пультом управління.

Вибір автомобільної електричної лебідки: корисні поради

Так яким же деталям потрібно приділити увагу при покупці електролебідки для авто?

В першу чергу необхідно звернути увагу на вагу автомобіля, для якого купується дане обладнання. Слід враховувати також і вагу всіх аксесуарів, палива і помножити число, яке вийшло в підсумку на 1,5. Число, що буде мінімальним значенням тягового зусилля і при покупці потрібно відштовхуватися від цього числа. За рахунок множення на 1,5 у лебідки буде запас зусилля, яке прикладається під час подолання перешкод.

Варто також звернути увагу на матеріал виготовлення троса. Якщо лебідка має велике тягове зусилля - краще використовувати синтетичний трос, тому що гальмо не викличе перегрів троса і він прослужить набагато довше, у той час, як сталевий трос при обриві може пошкодити автомобіль і нанести каліцтва людям, які будуть перебувати поруч в цей момент. У разі купівлі сталевий лебідки слід використовувати тросогасітель.

Наступний важливий фактор - довжина троса. Найоптимальніша довжина становить 28 м.

Важливо не забувати, що для того, щоб встановити лебідку на автомобіль, необхідна спеціальна площадка, яка може кріпитися до рами або елементам кузова.

Лебідка для автомобіля - це незамінна річ для автовласника, особливо для тих, хто володіє позашляховиком. Для комфортних поїздок рекомендується купити лебідку для евакуатора або для автомобіля, до того ж інтернет-магазин має досить широким асортиментом і можна підібрати модель на будь-який смак.