Основні типи електролебідок, використовувані в Україні
- 29 травня 2020 10:29:24
- Відгуків: 0
- Переглядів: 373
-
Що таке електрична будівельна лебідка?
Електричні лебідки – це вид вантажопідйомного обладнання, яке, як можна зрозуміти з назви, працює від електромережі. Служить такий пристрій для транспортування, спуску і підняття різних вантажів.
Де застосовуються електролебідки?
Лебідки тягові електричні активно використовуються як тимчасовий ліфт на ремонтних, будівельно-монтажних майданчиках, можна експлуатувати їх в цеху, на складі і навіть в побуті.
Класифікація електролебідок
Електричні лебідки можна класифікувати за такими типами:
- лебідка автомобільна електрична – вид електричного пристрою, який дозволяє витягувати автомобіль з різних текстур, а також допомагають позбутися від перешкод на дорозі. Є кілька видів автомобільної електричної лебідки: на 12 вольт і на 24;
- тельфер електричний – вид електролебідок, який призначається для швидкого підняття різних вантажів. Також електротельфер здатний утримувати піднімається об'єкт на висоті. Таке обладнання відмінно впишеться в тих місцях, де необхідний частий підйом і спуск.
- монтажні лебідки (ЛМ) – даний вид лебідок відносять до промислових пристроїв, тому як воно без будь-чиєї допомоги може здійснювати процеси підйому і спуску на невеликій швидкості. Маса такої лебідки від 600 кг;
- тягова лебідка - так само, як і попередня, широко використовується в промисловості. Такий вид лебідок забезпечує укладання, переміщення і підйом великих вантажів;
- маневрова лебідка – таке пристосування створено спеціально для того, щоб переміщати ж / д вагони та інші подібні важкі конструкції. Завдяки маневровому пристрою можна здійснювати вантажні роботи на складі ж / д станції. Ці лебідки найпотужніші і можуть перемістити більше 10 вагонів.
Тельфер електричний серії ТЕ
Дані види лебідок користуються великою популярністю в Україні та допомагають швидко впоратися з поставленими завданнями, економлячи при цьому час і сили працівників.
Найпотужнішими лебідками вважаються маневрова лебідка, яка представлена в таких моделях, як Лем, ЛМ, ТЛ, МУ, і монтажно-тягова у вигляді ЛЕЧ, ЛЕЦ, ТЕЛ, ЛЕП. У конструкції таких електролебідок передбачається редуктор і велике тягове зусилля.
Принцип роботи електричної лебідки
Чим же електролебідки завоювали своє місце на підприємствах? Найголовніша їх особливість полягає в тому, що вони можуть працювати, як самостійний пристрій.
Сам принцип роботи електричного обладнання досить легкий: в електродвигуні енергія перетворюється в тягове зусилля, після трос накручується на барабан. Гальмо лебідки не допускає зворотного руху барабана і допомагає зафіксувати вантаж.
Лебідка електрична ТЕЛ-5 380 В
На що слід звертати увагу при покупці електролебідки?
Перед придбанням електричної лебідки необхідно обов'язково звернути увагу на параметри, викладені нижче:
- вантажопідйомність - це дуже важливий критерій для всього обладнання, які працюють з вантажем. Важливо не перевищувати масу, яка заявлена в документах, тому як пристрій може вийти з ладу раніше часу. Тому дуже важливо правильно підбирати потрібну вантажопідйомність;
- швидкість підйому;
- довжина каната;
- потужність електродвигуна;
- робоча напруга, яке підійде для конкретних умов експлуатацій.
Для того, щоб без проблем і особливих зусиль піднімати, переміщати різні вантажі різної маси, рекомендується придбати такий вид обладнання, як електрична лебідка. Варіантів електролебідок досить багато, наприклад, лебідки електричні 220в в Україні користуються великою популярністю за рахунок своєї ціни і універсальності, а ось лебідки на 380в - це вже промисловий і вузькоспрямований сегмент. Сьогодні без зусиль можна підібрати модель для особливого призначення, виходячи з вартості, характеристик і вимог покупця.