Основні типи електролебідок, використовувані в Україні


 • 29 травня 2020 10:29:24
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 861
 • 0

Що таке електрична будівельна лебідка?

Електричні лебідки – це вид вантажопідйомного обладнання, яке, як можна зрозуміти з назви, працює від електромережі. Служить такий пристрій для транспортування, спуску і підняття різних вантажів.

Де застосовуються електролебідки?

Лебідки тягові електричні активно використовуються як тимчасовий ліфт на ремонтних, будівельно-монтажних майданчиках, можна експлуатувати їх в цеху, на складі і навіть в побуті.

Класифікація електролебідок

Електричні лебідки можна класифікувати за такими типами:

 1. лебідка автомобільна електрична – вид електричного пристрою, який дозволяє витягувати автомобіль з різних текстур, а також допомагають позбутися від перешкод на дорозі. Є кілька видів автомобільної електричної лебідки: на 12 вольт і на 24;
 2. тельфер електричний – вид електролебідок, який призначається для швидкого підняття різних вантажів. Також електротельфер здатний утримувати піднімається об'єкт на висоті. Таке обладнання відмінно впишеться в тих місцях, де необхідний частий підйом і спуск.
 3. Тельфер електричний серії ТЕ

 4. монтажні лебідки (ЛМ) – даний вид лебідок відносять до промислових пристроїв, тому як воно без будь-чиєї допомоги може здійснювати процеси підйому і спуску на невеликій швидкості. Маса такої лебідки від 600 кг;
 5. тягова лебідка - так само, як і попередня, широко використовується в промисловості. Такий вид лебідок забезпечує укладання, переміщення і підйом великих вантажів;
 6. маневрова лебідка – таке пристосування створено спеціально для того, щоб переміщати ж / д вагони та інші подібні важкі конструкції. Завдяки маневровому пристрою можна здійснювати вантажні роботи на складі ж / д станції. Ці лебідки найпотужніші і можуть перемістити більше 10 вагонів.

Дані види лебідок користуються великою популярністю в Україні та допомагають швидко впоратися з поставленими завданнями, економлячи при цьому час і сили працівників.

Найпотужнішими лебідками вважаються маневрова лебідка, яка представлена ​​в таких моделях, як Лем, ЛМ, ТЛ, МУ, і монтажно-тягова у вигляді ЛЕЧ, ЛЕЦ, ТЕЛ, ЛЕП. У конструкції таких електролебідок передбачається редуктор і велике тягове зусилля.

Принцип роботи електричної лебідки

Чим же електролебідки завоювали своє місце на підприємствах? Найголовніша їх особливість полягає в тому, що вони можуть працювати, як самостійний пристрій.

Сам принцип роботи електричного обладнання досить легкий: в електродвигуні енергія перетворюється в тягове зусилля, після трос накручується на барабан. Гальмо лебідки не допускає зворотного руху барабана і допомагає зафіксувати вантаж.

Лебідка електрична ТЕЛ-5 380 В

На що слід звертати увагу при покупці електролебідки?

Перед придбанням електричної лебідки необхідно обов'язково звернути увагу на параметри, викладені нижче:

 1. вантажопідйомність - це дуже важливий критерій для всього обладнання, які працюють з вантажем. Важливо не перевищувати масу, яка заявлена ​​в документах, тому як пристрій може вийти з ладу раніше часу. Тому дуже важливо правильно підбирати потрібну вантажопідйомність;
 2. швидкість підйому;
 3. довжина каната;
 4. потужність електродвигуна;
 5. робоча напруга, яке підійде для конкретних умов експлуатацій.

Для того, щоб без проблем і особливих зусиль піднімати, переміщати різні вантажі різної маси, рекомендується придбати такий вид обладнання, як електрична лебідка. Варіантів електролебідок досить багато, наприклад, лебідки електричні 220в в Україні користуються великою популярністю за рахунок своєї ціни і універсальності, а ось лебідки на 380в - це вже промисловий і вузькоспрямований сегмент. Сьогодні без зусиль можна підібрати модель для особливого призначення, виходячи з вартості, характеристик і вимог покупця.