Критерії ефективності використання циліндричних редукторів


 • 14 липня 2020 19:15:49
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 539
 • 0

Пристрій циліндричного редуктора

Спершу слід розібратися, що являє собою цей пристрій. Циліндричний редуктор - механізм, службовець для того, щоб перетворювати максимальну кутову швидкість ведучого валу. Цей пристрій використовує такий вид передач, як зубчаста циліндрична, а осі валів розташовуються паралельно.

Популярність йому принесли високий ккд циліндричного редуктора, можливість передати далеко немаленьку потужність і відмінну роботу з багаторазовими запусками і зупинками. Виконуючи свою роботу, обладнання не нагрівається, що теж можна додати в скарбничку переваг, тому як немає потреби встановлювати систему охолодження.

Незважаючи на свій недолік як великого шуму під час роботи, редуктор широко використовується в різних сферах, але більш затребуваний в будівельній та промисловій галузях. Найчастіше можна побачити циліндричний редуктор в якості приводу різних механізмів, як верстати, машини, бетономішалки.

Так, власне кажучи, з чого складається циліндричний редуктор? Основні складові промислового механізму:

 1. робоче колесо;
 2. ведений і ведучий вали;
 3. валові підшипники;
 4. змащуюча система;
 5. міцний корпус, в якому розташовується вся ця начинка.

Принцип роботи

З начинкою пристрою все зрозуміло, тепер виникає питання, як працює циліндричний редуктор?

Робота пристрою здійснюється за рахунок циліндричної передачі, яка виглядає, як пара зубчастих коліс, яка знаходиться в зачепленні. Обертається момент повинен прикластися до вхідного валу і зубчасте колесо, яке на ньому закріплено, починає рухатися.

Завдяки циліндричної передачі зусилля передається від цього колеса до іншого, яке знаходиться в зачепленні. Ці колеса, як правило, виготовлені різними за діаметром і за кількістю зубів, до слова, зуби діляться на шестерні (мале число зубів) і колеса (велика кількість зубів). Таким чином, крутний момент передається з вхідного на проміжний вал.

Також не варто забувати про проектування циліндричного редуктора. Розрахунок проектованого пристрою для початку передбачає визначення передавального моменту, підбору його з нормованих пар. Далі потрібно уточнити діаметр деталей, міжосьова відстань валів, скласти кінематичну схему. Наступним кроком буде визначення оптимальної форми корпусу і кришки.

Технічне обслуговування редуктора зовсім не складне:

 • необхідно регулярно доливати масло;
 • слід періодично проводити заміну масла.

На питання, як часто потрібно проводити технічне обслуговування, слід відповісти, що такі профілактичні заходи залежать від режиму роботи.

Види циліндричних пристроїв

Редуктори з циліндричної передачею теж можуть бути декількох типів. Найпоширенішими пристроями з різним нахилом зуба є:

 • косозубі - мають зуби, нарізані з нахилом, що забезпечує плавну роботу і збільшує передане зусилля;
 • прямозубі – найпростіші з виготовлення, володіють великим коефіцієнтом корисної дії і по мінімуму навантажують підшипники;
 • шевронні – косі зуби, нарізані в різному напрямку, вони забезпечують більш тиху роботу, потужну передачу і рівномірний розподіл осьового навантаження.

Редуктор циліндричний в Україні користуються великим попитом, тому, щоб не потрапити на перекупників - краще купити циліндричний редуктор у офіційного виробника. Ми є виробниками - можна вже сьогодні замовити редуктори на нашому сайті за дуже вигідною ціною, тим більше що каталог редукторів від GlobalProm передбачає безліч різних моделей з циліндричної передачею, наприклад, великою популярністю користуються такі моделі: Ц2В, Ц3У, РМ і РЦД.