Особливості, що виникають при постійній експлуатації ручної ланцюгової талі


  • 31 липня 2020 16:38:41
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 785
  • 0

Що являють собою ланцюгові талі?

Ручні талі - це такі спеціальні пристосування для підйому вантажів на висоту за рахунок механічної сили. Даний вид обладнання відноситься до ручного підйомно-транспортного і користується попитом в абсолютно різних сферах за рахунок своєї функціональності і ціни.

Де можуть використовуватися ці вантажопідйомні механізми? На думку відразу приходить слова «будівництво», але крім будівельної сфери широке поширення вони отримали в складському господарстві, при ремонтно-монтажних, побутових роботах (наприклад, на дачі або в городі).

Характеристики ручних ланцюгових талів

Велика сфера застосування завойована талями неспроста, цьому посприяли їх характеристики і переваги.

В першу чергу слід відзначити велику вантажопідйомність, яку може піднімати такий невеличкий пристрій. Так як ланцюгові талі бувають двох видів, то максимальна вантажопідйомність у них буде дещо відрізнятися. наприклад, таль шестернева ланцюгова ручна може без особливих зусиль (єдина праця - це зусилля оператора, яке він прикладає до ланцюга) підняти максимум 10 тонн, в той час як важеля піднімає до 6 тонн.

Висоту, на яку піднімає ручне вантажопідйомне обладнання можна вибрати самому, але максимальна довжина ланцюга досягає 24 метрів. До слова, цей ланцюг виготовляється з високоміцної сталі.

Експлуатувати механізм можна при різних умовах, головне, щоб робоча температура була не нижче -40 ° С і не вище + 50 ° С.

Звичайно, вага і розміри ручної ланцюгової талі безпосередньо залежать від того, скільки тонн вона буде піднімати. Чим більше вантажопідйомність, тим більше маса і розміри підйомника.

Принцип роботи ланцюгової ручної талі

Якщо з технічними характеристиками все зрозуміло, то, як працює ланцюгової підйомник, чи є відмінності в роботі між важільним механізмом і ланцюговим?

Звичайно ж, різниця між ручними талями є і вона полягає не тільки в вантажопідйомності. Від моделі залежить місце, де будуть кріпитися підйомники. Шестеренних таль можна закріпити під стелею, тому як управляється вона за допомогою ланцюга (це ще одна відмінність, яка впливає на вибір обладнання), а ось важільне пристрій обов'язково має перебувати на рівні зростання оператора через те, що підйом здійснюється за рахунок впливу на важіль.

Перед роботою дуже важливо проводити випробування ручної ланцюгової талі. Ці перевірки є обов'язковими і найчастіше проводяться інженером або людиною, яка стежить за станом обладнання. Робиться це для того, щоб вчасно побачити і запобігти несправності ручного талі, а згодом і нещасні випадки.

В першу чергу потрібно перевіряти ланцюг пристрою, тому як якою б якісною вона не була - від важких вантажів ланки можуть деформуватися і подовжиться.

Переваги ручних талів

У ручних ланцюгових талів є маса переваг, завдяки яким вони, через скільки років, залишаються в топі і анітрохи не поступаються їх основним конкурентам - електричним талям.

В першу чергу ручному обладнання не потрібно підключення до мережі, а значить, працювати воно може де завгодно, навіть в польових умовах. Також у талі дуже надійна і проста конструкція, яка прослужить далеко не один рік, якщо, звичайно, дотримуватися всіх умов, прописані в паспорті.

Важливу роль відіграє нескладне використання, тобто не потрібно певних знань, дипломів, щоб користуватися цим обладнанням, і легке технічне обслуговування.

В Україні ціна на ручну ричагову таль і на шестеренних буде варіюватися від вантажопідйомності і довжини ланцюга. Для того, щоб розширити можливості ланцюгового підйомника - рекомендується купити каретку для талі, з якої можна переміщати вантаж.