Особливості вибору рейкових домкратів для позашляховиків


  • 29 вересня 2020 19:07:08
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 466
  • 0

Пристрій рейкового домкрата

Перш ніж перейти до розгляду пристрою, а заодно і принципів роботи рейкового домкрата, слід роз'яснити, що це за обладнання.

Рейковий домкрат - це вид переносного вантажопідйомного інструмента, який використовується для того, щоб піднімати вантаж, а також фіксувати об'єкт, що піднімається, на певній висоті. Максимальна вага, який може підняти це пристрій, дорівнює 20 тоннам. Вся робота здійснюється завдяки механічній силі і обладнанню не потрібне підключення до електричної мережі для піднімання важких предметів. Тому домкрат можна експлуатувати де завгодно, але про це пізніше.

Так як же все-таки влаштовано пристрій, що він може піднімати такі важкі об'єкти? Автомобільний рейковий домкрат представлений у вигляді важеля з рейкою, що висувається.

Саме в рейкових домкратах шестерня грає роль приводного важеля, яка обертається за допомогою приводної рукоятки. Фіксація вантажу на потрібній висоті відбувається завдяки шестерінці, що обладнається особливим храповиком, тому не варто проявляти зайве занепокоєння, тому як вантаж зафіксовано більш ніж надійно.

Одна з особливостей цих пристроїв полягає в низькому підхваті, завдяки якому є можливість піднімати вантаж практично з землі. До речі кажучи, за допомогою домкрата можна розсовувати об'єкти і навіть видавлювати.

Експлуатувати вантажопідйомний пристрій можна в різних положеннях, тобто не тільки в горизонтальному (більш звичний спосіб), а й у вертикальному.

Завдяки таким чудовим характеристикам, рейковий домкрат отримав хороші відгуки і користується великою популярністю в багатьох сферах, незважаючи на невеликі недоліки, які полягають в його вазі і довжині. Але полюбився механізм більше будівельникам і автолюбителям.

Як вибрати рейковий домкрат?

На які критерії потрібно дивитися при виборі, що враховувати, щоб купити рейковий домкрат? Насправді, вибір пристрою - один із найосновніших кроків при покупці. Адже від цього вибору залежатиме правильність роботи і відповідно результати, тому варто приділити цьому найбільшу увагу.

Отже, щоб купити рейковий домкрат для позашляховика, потрібно слідувати таким критеріям вибору:

  • вантажопідйомність. Звичайно ж, це перше, на що слід звертати увагу, адже потрібно знати, з якими вантажами буде проводитися робота. Наприклад, у випадку з позашляховиком, слід вибирати автомобільні рейкові домкрати, які зможуть підняти трохи більше, ніж вага самого автомобіля.
  • опорний майданчик. Виходячи з назви, можна здогадатися, що це та частина обладнання, що відповідає за упір домкрата в землю або іншу щільну поверхню. Віддавати перевагу потрібно тим, які не ковзають і забезпечують хорошу стійкість, або ж мінімальне просідання в грунт при піднятті вантажу.
  • підхват. Ця частина домкрата повинна бути міцна, з якісних матеріалів, щоб витримати об'єкт, що піднімається.
  • стійкість. Дуже важливо, щоб домкрат не зісковзував під впливом різних сил, тому потрібно звернути увагу на цей критерій, що залежить від опорної п'яти обладнання і її прилягання до інших частин пристрою (повинна прилягати щільно).
  • висота підйому. Слід брати до уваги, на яку найбільшу висоту домкрат зможе підняти важкий вантаж.

Як видно, рейковий домкрат досить багатофункціональний і корисний пристрій, який, при правильному використанні, прослужить чимало років, справно виконуючи свою роботу.

Купити таке диво-обладнання можна і у нас на сайті, де також можна проконсультуватися і звернутися за допомогою у виборі вантажопідйомного домкрата, враховуючи всі особливості використання. Крім рейкового, можна купити домкрат гідравлічний, який має більш широкі експлуатаційні характеристики і використовується в промисловій і будівельній галузі.