Основні способи кріплення циліндричних редукторів


  • 22 вересня 2020 19:44:13
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 612
  • 0

Що являє собою пристрій циліндричного редуктора?

Перш ніж переходити до розгляду нутрощів редуктора з циліндричною передачею, для початку з'ясуємо, що це за агрегат.

Отже, циліндричний редуктор є приводом різних машин і призначається для зменшення частоти обертання валу, а заодно і збільшити обертання крутного моменту. Найголовнішим в такому пристрої є зубчаста циліндрична передача і розташування осей валів, які, згідно зі схемою, знаходяться паралельно. Редуктори з цією передачею мають досить високим коефіцієнтом корисної дії, що робить їх привабливими при виборі.

Що передбачає начинка промислового пристрою? Звичайно ж, наявність робочого колеса, веденого і ведучого валів, валових підшипників, що змазує системи. Всі ці елементи укладені в міцному корпусі циліндричного редуктора, який зверху ще й покривається спеціальною фарбою. Це покриття служить захистом редуктора від дрібних подряпин і корозії, даючи працювати в різних умовах.

При виборі циліндричного редуктора потрібно обов'язково пам'ятати про те, що пристрої бувають різні, починаючи від моделі, як ЦУ, РЦД, РМ, ЦДН, РК, СКУ, КЦ, закінчуючи типами зубів, вибором передавального числа і варіанти складання агрегату.

Що стосується класифікації та типів циліндричних редукторів, то розрізняють їх в основному по східцях, яких може бути від однієї до трьох. Також розділити промислові агрегати можна по конструкції: бувають вертикальні і горизонтальні.

Ще розрізняються редуктори по типу нахилу зубів і діляться на прямозубиє, косозубиє, шевронні і конічні.

Сфера застосування редукторів

Де ж може застосовуватися редуктор з циліндричної передачею? Як було сказано вище, редуктор служить в якості приводу різноманітного обладнання. Це робить його популярним в таких сферах, як промислова, виробнича, а також можна купити циліндричний редуктор для будівельних майданчиків.

Наприклад, один з найбільш затребуваних механізмів, як одноступінчатий циліндричний редуктор знайшов застосування в бетономішалках, харчових змішувачах, подрібнювачах, обладнанні по нарізці.

За рахунок того, що пристрій широко поширене в багатьох сферах, і жодне виробниче підприємство не обходиться без цього ефективного механізму, збірка циліндричного редуктора передбачає різні методи кріплення обладнання. Виконання може бути фланцеве і на лапах.

Редуктор на лапах часто застосовується разом з легкосплавними корпусом, для того, щоб зробити конструкцію обладнання якомога легше. У корпусі, в свою чергу, передбачаються спеціальні зони для того, щоб прикріпити редуктор.

У випадку з фланцевим кріпленням - редуктор встановлюють завдяки фланця, який розташовується на корпусі.

Переваги циліндричних редукторів

Чим же заслужили ці промислові пристрої таку велику затребуваність і популярність? Зобов'язані редуктори своїх достоїнствах, серед яких можна виділити:

  • великий коефіцієнт корисної дії, який може досягати позначки 0,98;
  • міцна конструкція, стійка до різних зовнішніх факторів;
  • корпус зі спеціальним покриттям, що забезпечує захист від подряпин і корозії;
  • при дотриманні всіх правил і рекомендацій по експлуатації обладнання буде служити не один рік;
  • не створює великий шум під час роботи.

В Україні не буде труднощі купити редуктор для підприємства. При цьому, вибір настільки великий, що можна замовити будь-яку модель пристрою, як з циліндричної передачею, так і з черв'ячною, в будь-якому виконанні.