Переваги та недоліки магнітних захватів для металу


 • 25 травня 2020 19:05:25
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 936
 • 0

Що таке магнітний вантажний захват?

Вантажопідйомний захват - це вид ручного підйомно-транспортного обладнання, що використовується з метою підняття і переміщення різних конструкцій, листового металу. Такі пристрої дуже популярні в місцях, де потрібні вантажно-розвантажувальні роботи, на металобазі, на промисловому підприємстві, складі і базі.

Вантажні захвати поділяються на три види:

 1. захвати для горизонтального переміщення;
 2. захвати для вертикального переміщення;
 3. вантажопідйомні магнітні захвати.

Останні користуються великою популярністю, тому зараз мова піде саме про них.

Магнітний захват - це вантажопідйомний пристрій, яке потрібно для того, щоб здійснювати горизонтальний або вертикальний підйом і транспортування металевого вантажу. У якості вантажів найчастіше виступає листовий метал, товщина якого перевищує 6 міліметрів.

Де використовується магнітний захват?

Магнітне пристрій зайняв своє місце в багатьох різних сферах. Наприклад, його можна зустріти на різних виробництвах, де необхідно переміщати різноманітні деталі. За допомогою магнітних захватів відбувається такий процес, як розвантаження транспорту. Ручне обладнання можна експлуатувати, як утримувач на ділянці зварювання.

Завдяки промисловому магнітному захвату можна автоматизувати процеси на підприємстві, а заодно і заощадити час і силу працівників.

Принцип дії магнітного захвата

Уже з слова «магнітний» стає трохи ясніше, але як працює цей захват? Отже, магнітне обладнання генерує магнітне поле між металевим вантажем і самим захватом. Після з'являється магнітна сила, за рахунок якої і утримується металоконструкція.

Магнітне поле дозволяє працювати з габаритними і важкими вантажами, а головне, не пошкоджуючи їх.

Особливості магнітного захвату

Магнітний захват для листового металу має ряд особливостей і переваг, завдяки яким завоював довіру і популярність в промисловій сфері:

 • досить легка установка;
 • маленькі габарити і вага;
 • не пошкоджує переміщуваний вантаж;
 • не вимагають електроенергії, а, отже, значно економлять на електриці;
 • крім економії на електриці, ще заощадять час і сили працівників;
 • зручна робота з обладнанням;
 • можливість працювати в закритому приміщенні і на відкритому майданчику;
 • невибагливість в технічному обслуговуванні;
 • надійність і міцність конструкції;
 • довгий термін служби.

Звичайно, як і у всього устаткування, у магнітного захвату є свої недоліки. Наприклад, очевидно, що даний вид вантажного захвату може працювати тільки з матеріалами, які можуть намагнічуватися, що значно звужує широту експлуатації і робить обладнання більш специфічним. Також захоплення необхідно спеціальне пристосування для того, щоб зняти заготовку.

Але, як видно, переваги магнітних вантажозахватів значно перекривають недоліки.

Як вибрати вантажопідйомний магнітний захват?

Для того, щоб правильно вибрати потрібний магнітний пристрій, необхідно в першу чергу знати масу вантажів, з якими проводиться робота. Масу знати дуже важливо, тому як рекомендується не перевищувати зазначену вантажопідйомність, щоб уникнути зриву вантажу, псування устаткування або нещасного випадку на виробництві.

Для того, щоб спростити своїм співробітникам вантажопідйомні процеси, а заодно і заощадити час, рекомендується купити магнітний захват. Ціна на вантажопідйомне обладнання безпосередньо залежить від вантажопідйомності: чим більше потрібно підняти, тим ціна буде вище. Слід нагадати, що такий маленький захват може з легкістю піднімати до 2 тонн металу.