Порівняння текстильних і ланцюгових строп для вантажопідйомних робіт


  • 21 травня 2020 09:00:00
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 877
  • 0

Що таке стропи?

Вантажопідйомні стропи - це вид виробів, який можна віднести до вантажопідйомного обладнання. Вони призначені для того, щоб фіксувати вантаж і зберігати його цілісність при підйомі і транспортуванні.

Існує кілька видів таких виробів:

  1. стропи ланцюгові - представляють собою металевий ланцюг, що виготовляється з високоміцної сталі;
  2. текстильні стропи - це виріб з поліестерової стрічки або круглопрядні основи;
  3. канатні стропи - вид строп, який є м'якою серединою з канатними пасмами зі сталі.

Найпопулярнішими є перші два види строп, про які далі і піде мова.


Особливості текстильних строп

Як вже було сказано вище, текстильний строп є стрічкою з текстилю і виготовляється найчастіше з поліестеру або круглопрядні основи. Такий виріб майже не піддається розтягуванню, завдяки чому зафіксований може бути вантаж будь-якої форми.

До основних переваг текстильних строп можна віднести те, що вони ніяк не деформують переміщувані об'єкти. Також їх можна використовувати при роботі з крихким вантажем, відполірованими і пофарбованими об'єктами, тому що вони не залишають подряпини або вм'ятини.

Стрічкові стропи забезпечують безпеку (так як у них невелика вага і немає гострих країв) і легкість роботи в важких погодних умовах. Текстильним виробам не страшна вода, розчинник і нафтопродукти.

Тканинні стропи можуть бути різних кольорів, кожен колір відповідає своїй вантажопідйомності. Рекомендується не працювати з вантажами, які важать більше, ніж заявлена вантажопідйомність на виробі, щоб уникнути нещасного випадку.

Бракування текстильних строп

За правилами техніки безпеки, одним з основних правил є періодичність огляду текстильних строп: необхідно оглядати виріб перед його використанням. Під час огляду ретельно потрібно переглядати стан стрічки, гаки, підвіски, замикаючі пристрої, карабіни.

Ремонтувати стропи заборонено, якщо кільця, петлі, скоби, карабіни, ланки і елементи строп з металу браковані. Також заборонено працювати з виробом, у якого виявлені тріщини, розриви стрічки, розшаровані нитки вироби, пошкоджені з'єднання, в разі зміни початкового розміру стрічки більше, ніж на 3%.

Особливості ланцюгових строп

З назви відразу стає зрозуміло, що ланцюгові стропи являють собою гнучкий сталевий ланцюг з крюком і ланкою. Такий виріб можна використовувати для роботи з вантажами, які мають гострі краї, а також міцність сталі дозволяє експлуатацію при високих температурних режимах, у вибухонебезпечних умовах.

Одне з основних переваг сталевого виробу це - коефіцієнт запасу міцності ланцюгових стропів. Для виготовлення стропів використовується тільки легована сталь 8 класу міцності, а щоб запобігти такий процес, іменований корозією, на ланцюг наноситься спеціальне покриття.

Види ланцюгових строп

Ланцюгові стропи бувають декількох видів:

  • СЦ2В3 - являє собою двухгілковий строп, гілки якого запресовані в кільця однієї ланки;
  • УСЦ - це кільце з ланцюга, сформование за допомогою з'єднувальній ланці;
  • 1СЦ, 2СЦ, 3СЦ, 4СЦ - гілкові стропи з гаком на гілках, об'єднані овальною ланкою (кількість гілок вказує цифра, що стоїть перед маркуванням «СЦ»). Останній вид носить назву «павук» за рахунок наявності чотирьох гілок.

Бракування ланцюгових строп

Бракуються кільця, петлі, гаки в тому випадку, якщо на виробі виявлені тріщини, вм'ятини або деформації від початкових розмірів більше, ніж на 5%.

Вантажопідйомні стропи в Україні

Для того, щоб полегшити вантажопідйомні процеси, рекомендується купити стропи текстильні або ланцюгові.