Талі ручні: яку вибрати - важильну або шестерневу?


  • 15 вересня 2020 00:18:26
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 878
  • 0

Що таке таль ручна шестернева стаціонарна?

Таль ручна ланцюгова являє собою спеціальний механізм, для для швидкого підйому і спуску вантажів. Виходячи з слова «ручна» стає зрозуміло, що даний пристрій працює за рахунок механічної сили, а не натисканням кнопки або підключенням в розетку. Тому, якщо немає можливості підключення до електромережі, то ручна таль - ідеальна знахідка.

Виділяють два види найпопулярніших ручних підйомників:

  1. таль ручна шестернева ланцюгова;
  2. таль ручна важільна.

Обидва пристрої виконують однакову роботу, обидва працюють, якщо прикласти до нього фізичну силу, але навіть такі схожі моделі мають відмінності, які впливають на вибір покупців.

Пристрій талі ручної шестерневої

Перед тим, як перейти до вибору вантажопідйомного пристрою, слід зрозуміти, з чого воно влаштовано, як працює і яким чином піднімає вантаж.

Обидва підйомника можуть піднімати важкі об'єкти: важільні талі мають вантажопідйомністю до 6 тонн, а шестеренні можуть піднімати вантаж ще важче, вага яких доходить до позначки в 10 тонн. Піднімати ці тяжкості можна на різну висоту, але яка не перевищує 24 метра. Наприклад, рейтинг ручних важільних талей виділяє таку довжину ланцюга, яка вже стала стандартом і користується найбільшим попитом серед споживачів. Найчастіше цей параметр досягає 3, 6, 9 або 12 метрів.

Конструкція ручної ланцюгової талі передбачає верхню і нижню підвіску, силові щоки, редуктор з гальмом, вантажну зірочку, гак і, власне кажучи, вантажний ланцюг, звідки в назві і з'явилося слово «ланцюгова». Ці моделі підйомників схожі, але навіть в конструкції є відмінності.

У комплект до шестеренні талі йде ще одна ланцюг - керуючий, який веде весь механізм в дію. Такого елемента немає у важільного пристрою, зате у такий талі встановлюється особливий важіль, натискаючи на нього, і буде задіяний основний ланцюг для підйому вантажу. Це найголовніша відміна підйомників, крім вантажопідйомності.

На що слід звертати увагу при виборі моделі ручної талі?

Як же тоді вибрати потрібне вантажопідйомне обладнання? Якої моделі? Як зрозуміти, яке саме підійде для підприємства?

Насправді нічого складного немає, вибирається таль, в першу чергу, виходячи з вантажопідйомності, тобто потрібно знати, з якою вагою буде вестися робота. Це дуже важливий параметр, якому слід приділити увагу, щоб уникнути нещасних випадків, пов'язаних з розривом ланцюга і т.п.

Сама модель (важільна або шестернева) вибирається в залежності від висоти приміщення. Наприклад, якщо в будівлі низькі стелі, тоді на підприємство ідеально впишеться важільна таль, тому як вона повинна встановлюватися на рівні грудей оператора для того, щоб керування було зручним. У випадку з високими стелями на допомогу прийде шестерневий пристрій з підйомної ланцюгом, яким можна управляти прямо з землі, приводячи ланцюг в дію.

На рахунок габаритів переживати не варто, володіє таль ручна важільна і шестернева розмірами невеликими, тому ідеально підійде для будь-якого приміщення.

Слід звернути увагу на вантажний ланцюг в обох моделях, який повинен бути міцним, з якісних сплавів, тому що найчастіше саме ця деталь схильна до зношування або деформації.

Звичайно ж, в комплекті обов'язково повинна йти інструкція до ручної талі важільної або шестерневої, в якій буде детально описано, як правильно управляти обладнанням, як доглядати за ним, які можуть бути несправності та інші питання, що цікавлять.

І важливий фактор: ціна на ручну важільну таль або на шестерневу. Чим важче механізм може підняти вантаж, тим вартість буде вище.

Купити таль ланцюгову ручну можна в Україні за дуже приємними цінами, причому будь-якої моделі, яка підійде на підприємство і допоможе організувати швидку роботу по підйому і спуску різних важких об'єктів. До речі, за допомогою каретки для ручних підйомників можна розширити функції талі: вона зможе переміщати вантаж. Такий пристрій також можна замовити в нашому інтернет магазині.