Фактори довговічності ланцюгових строп


  • 15 вересня 2020 20:22:46
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 791
  • 0

Що таке вантажні стропи?

Перш, ніж перейти до основної теми, слід роз'яснити, що представляють собою стропи для підйому вантажів. Отже, стропи - це спеціальне виріб, який призначається для роботи з різними вантажами. В основному, це допомога в транспортуванні різноманітних об'єктів і їх міцної фіксації.

Слід нагадати, що вантажні стропи бувають трьох видів: ланцюгові, текстильні і канатні. Найбільш популярними є перші два види виробів, основне їх відмінність в тому, що вони використовуються для різних вантажів. Якщо гнучкі текстильні чалки потрібні для більш тендітних об'єктів, щоб не пошкодити поверхню вантажу, то купити ланцюгові стропи можна для об'ємних і важких об'єктів, для експлуатації в різних умовах і високих температурах.

При згадці різних умов і високих температур виникає ряд питань: де можна використовувати такий вид виробів, в яких сферах, для якого підприємства підійдуть.

Якщо говорити про сфери, тоді сміливо можна купувати регульовані ланцюгові стропи для підприємств, що працюють в промисловій металургійної, нафтогазової, машинобудівної галузі. Відмінно впишеться сталеве виріб на будівельно-монтажний майданчик, на складі можна використовувати ланцюгові стропи для автомобілерозвантажувача. За рахунок великої стійкості до високих температур ланцюгової строп може експлуатуватися в гарячому цеху і на вибухонебезпечному виробництві.

Види ланцюгових строп

Почати слід з того, що виробництво всіх ланцюгових стропів відповідає ДСТУ і виготовляються вони з міцної легованої сталі 8 класу. Причому з цього матеріалу проводиться не тільки сам строп, але і гаки, ланки, з'єднувачі. Це забезпечує виробу довгий термін служби, далеко не на один рік, а заодно і більшу вантажопідйомність до 50 тонн.

Також не варто забувати, що у ланцюгових чалок великий коефіцієнт запасу міцності, що забезпечує довговічність такого й вантажно виробу. А для захисту від корозії наноситься спеціальне покриття, щоб стропи можна було використовувати в багатьох умовах.

Що стосується видів ланцюгових виробів, то найпопулярнішими є такі моделі:

  • СЦ2В3 – це строп ланцюговий з замкнутими в кільця гілками;
  • УСЦ – виглядає, як кільце зі сталевого і міцного ланцюга;
  • СЦ – гілкові стропи з гаком, ланцюгові гілки з'єднуються ланкою.

Найчастіше користуються попитом саме 4СЦ, у яких чотири гілки, що зовні нагадують павука. Чому саме ця модель? Вся справа в кількості гілок, між якими маса вантажу розташовується рівномірно і переміщуваний об'єкт не перекошується.

Знос ланцюгових строп

Звісно ж, не буває ідеального обладнання, яке буде служити цілу вічність. І ланцюгові стропи теж мають властивість зношуватися, особливо, якщо не правильно доглядати за ними і зберігати, не дотримуючись правил. За якими ж причин зношується вони?

Незважаючи на той факт, що ланцюгові стропи відносяться до довгострокового обладнання за рахунок того, що виготовляються з високоміцної сталі, яка стійка до високої температури, воді, агресивного зовнішнього середовища.

Знос строп найчастіше передбачає деформацію ланок, які можуть розтягуватися, якщо перевантажувати виріб. Але плюс в тому, що купувати чалку не доведеться, достатньо тільки вчасно замінити пошкоджене ланка.

Також слід зберігати вироби в сухому місці, тому як сталеві стропи не люблять вологу, щоб уникнути корозії металу.

В Україні можна купити стропи для підйому вантажів будь-якої моделі ланцюгових, канатних або стрічкових чалок, будь-якої вантажопідйомності до 50 тонн. У нашому інтернет-магазині фахівці з легкістю допоможуть підібрати виріб для Вашого підприємства, враховуючи всі умови, при яких будуть експлуатуватися стропи.