На якому виробництві в першу чергу потрібен мотор-редуктор?


 • 01 вересня 2020 17:08:00
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 593
 • 0

Що таке мотор редуктор?

Мотор-редуктор представляє собою особливий спецузел, в якому електродвигун і редуктор поєднуються в один пристрій. Потрібний такий промислове обладнання для того, щоб змінювати швидкість обертального руху.

Існує кілька популярних моделей мотор-редукторів, які розрізняються по редукторною передачі:

 1. редукторні електродвигуни з планетарною передачею (одні з самих затребуваних пристроїв, серед яких найбільшим попитом користуються 3 мп);
 2. механізм з черв'ячною передачею (які, до речі, вважаються самими компактними мотор редуктором);
 3. співвісно-циліндричні промислові пристрої.

Всі мотор-редуктори мають високий коефіцієнт корисної дії, ніж та підкуповують свою популярність.

Кожен вид редукторного електродвигуна володіє різними технічними характеристиками, різняться не тільки по передачі, але і по потужності електричного мотора, частоті обертання. Для того, щоб здійснити підбір мотор редуктора за параметрами, потрібно зрозуміти для чого і де буде використовуватися такий механізм. Також слід взяти до уваги, що перед покупкою устаткування необхідний розрахунок показників мотор-редуктора, щоб він відповідав експлуатаційним умовам.

Редукторний електродвигун отримав велику популярність в різних сферах, починаючи від промислової, закінчуючи будівельної або сільськогосподарської. Найчастіше мотор-редуктор використовується в якості приводів різного устаткування і верстатів, наприклад, в подрібнювачах, конвеєрах, харчових змішувачах і мешалках, насосних станціях. Тому левова частка використання пристроєм доводиться на промислову і виробничу сферу.

На виробничій та промисловій сфері мотор-редуктори вирішили не обмежуватися, тому зустріти можна такий пристрій з різними передачами і в будівельній сфері, в різних вантажопідйомних механізмах, лебідках, кран-балках, бетономішалках, і в сільськогосподарській сфері.

Пристрій мотор редуктора

Як же влаштовано це обладнання, яке завоювало так багато областей застосування? Вище вже було сказано, що складається механізм з електричного двигуна і редуктора, тому почасти пристрій промислового обладнання буде трохи відрізнятися через виду передачі. До слова, вид передачі може також впливати на вартість мотор редуктора.

Наприклад, в черв'ячному пристрої передача являє собою гвинт з різьбою, який зачіпається з черв'ячним колесом. Тоді як в планетарних мотор-редукторах основним вважається центральне колесо, сателіти, водила і зубчасті колеса.

Зі спільного у промислових пристроїв є такі деталі:

 • кріплення до обладнання за допомогою фланця або лап;
 • підшипники, які встановлюються в стінках міцного корпусу;
 • шестерні, вид яких залежить від передачі;
 • міцний корпус, покритий спеціальною фарбою, що захищає від корозії;
 • картер із заповненням маслом, який потрібен для забезпечення герметичності простору всередині.

Найчастіше, мотор-редуктори комплектуються електричними двигунами АІР (це двигун загальнопромислового виконання). У такого мотора швидкість обертання може досягати до 1500 оборотів в хвилину. Кріпиться електродвігать до редуктора через фланець.

Купити мотор редуктор абсолютно будь-якої моделі в Україні не складе труднощів. Найбільш популярними пристроями є 3МП з планетарною передачею і МЧ, NMRV з черв'ячною. Ціна на редуктор такого типу буде прямо залежати не тільки від моделі, але і від параметрів і технічних характеристик, які підбираються виходячи з Вашого підприємства.