Поради по ремонту гідравлічного візка (рокли)


 • 29 вересня 2021 16:57:00
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 81
 • 0

Переміщення і штабелювання вантажів на території складу або виробничої бази здійснюється за допомогою вантажопідйомного обладнання. Візок - це найбільш універсальний механічний підйомник , що дозволяє працювати з піддонами масою до 5 тонн. Рокла оснащена ручним приводом і потужним гідравлічним вузлом, що робить її маневреної і здатною транспортувати вантажі в місцях з обмеженим доступом. До таких місць відносяться, в тому числі: кузов вантажного автомобіля і невеликі складські приміщення зі стандартними дверними отворами.

Вихід з ладу деталей візка призводить до проблем в організації та проведенні робіт. Навіть невелика дрібниця може спричинити за собою фінансові та часові витрати. Тому важливо, щоб обладнання працювало без нарікань, а будь-яка поломка усувається протягом короткого часу. Але далеко не кожна людина, що працюе з роклою , знає як швидко і ефективно полагодити несправність. Наведені в даній статті рекомендації допоможуть визначити і усунути найбільш часті поломки без залучення досвідчених фахівців.

Перевірка корпусу і рами навантажувача

Якщо гідравлічна рокла погано їде або перекошує вантаж, можливо проблема в механічних пошкодженнях. Видельні підйомники часто працюють з великими навантаженнями і піддаються жорстким умовам експлуатації. Вони врізаються в стіни складського приміщення, відчувають ривковие й ударні впливи, застряють в обмеженому просторі. Настільки неакуратне поводження на тривалому періоді часу призводить до появи вм'ятин і пошкодження корпусу. Причому найбільш вразливою частиною рокли є рама. Якщо вона погнута, то візок починає рухатися криво, з перекосом в один бік і появі проблем з роботою гідравлічного вузла.

               Рішення проблеми в даному випадку полягає у відновленні колишнього стану рами механічним шляхом. Виконувати ремонт потрібно без надмірних зусиль, так як неакуратні рухи можуть лише посилити проблему. Особливо уважним слід бути при відновленні ділянок поблизу коліщаток.

                Видалення повітря в гідравлічному вузлі 

                Попадання в герметичний блок повітря може вплинути на нормальну роботу вилочного підйомника. Гідравлічний тиск забезпечує необхідні параметри і вантажопідйомність обладнання. А тому будь-яке повітря, потрапивши в цей вузол, не дасть візку підняти вантаж на потрібну висоту.

                 Проблемою в цьому випадку може стати зношений картридж або кільце ущільнювача на клапані. Але перш ніж розбирати гідравлічну систему , слід спробувати створити в ній надлишок тиску шляхом накачування ручним приводом. Для цього вила потрібно звільнити від вантажу і виконати близько 20 рухів з повною амплітудою. При певних обставинах це дозволить видалити захоплений в систему повітря, який буде витіснений з блоку гідравлічної рідиною. Якщо такий спосіб не дав потрібного результату, швидше за все, знадобиться виконати заміну зношених деталей.

                   Заміна ущільнювального кільця

                  При пошкодженні ущільнювального кільця , масло може випливати з гідравлічного вузла, що призводить до його недієздатності. Єдине правильне рішення при цьому - зробити його заміну. Для цього потрібно:

                   • Підняти візок, забезпечивши собі зручний доступ до кільця;
                   • Злити рідину з гідравлічного блоку витягнувши передбачений для цього гвинт;
                   • Завершити з'єднання штифт, що втримує важіль;
                   • Зняти нижній важіль;
                   • Завершити з'єднання кільце ущільнювача;
                   • Очистити звільнилася область від сміття і пилу;
                   • Встановити нове кільце ущільнювача і картридж;
                   • У зворотному порядку поставити спершу нижній важіль і закріпити його до корпусу за допомогою штифта;
                   • Залити рідину назад в гідравлічний блок (або використовувати нову)

                   Якщо під рукою немає потрібного інструменту або ви сумніваєтеся в своїх ремонтних навичках, то завжди можна оформити діагностику або заміну деталей у постачальника вантажопідйомного обладнання . Для цього достатньо вказати модель вашого підйомника і коротко описати проблему.