Популярні варіанти виконання кранових електродвигунів


 • 17 серпня 2020 13:47:50
 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 706
 • 0

Що таке кранові електродвигуни постійного струму?

Промисловий електродвигун - це такий вид промислового обладнання, який призначається для того, щоб передавати механічну роботу в обертальний рух завдяки енергії, яка в цей момент витрачається. Видів електричних двигунів досить багато, але найбільшою популярністю користуються кранові.

Такий пристрій потрібно для того, щоб велася стабільна робота в повторно-короткочасних режимах, а також з швидкої регулюванням частоти обертання, незначними навантаженнями, раптовими гальмуваннями, частим запуском і реверсом.

Де застосовується такі пристрої, як кранові електродвигуни? Велику популярність вони отримали в промисловій сфері (особливо не обходиться без двигуна гірничодобувна галузь, металургійна і машинобудівна), сільське господарство, будівництво. Використовують найчастіше цей механізм в комплектації різних кранів (мостовий, баштовий, портальний, козловий), можна зустріти в верстатах і другом промисловому обладнанні, в системі вентиляції.

Таке промислове обладнання буває двох типів:

 1. електродвигуни кранові з фазним ротором - застосовується в складних умовах з більшою частотою запусків (MT, MTH, MTF);
 2. кранові електродвигуни з короткозамкненим ротором - використовується для полегшених режимів підйому (MTK, MTKH, MTKF).

Технічні характеристики кранових електродвигунів

Звичайно, при виборі електричного двигуна дуже важливо приділити увагу його технічними характеристиками, від яких залежить, в тому числі, і його подальша робота.

Два найголовніших показника, на які слід звертати увагу в першу чергу: потужність двигуна і його обороти. Наприклад, частота обертання може бути від 570 до 995 оборотів в хвилину, все буде залежати від обраної моделі та потужності двигуна, яка коливається від 1,4 до 110 кВт. Також важливим є висота до центру вала і його діаметр, коефіцієнт потужності. Все кранові електричні пристрої володіють досить високим ККД, що розширює сферу використання.

Що стосується вартості, то ціни на кранові електродвигуни варіюються від їх технічних характеристик, а також від їх виконання.

Як правильно підібрати електричний двигун

Як видно, моделей досить багато, у кожної своя потужність і частота обертання. Так як же підібрати обладнання саме для свого підприємства? Для цього потрібно звернути увагу на такі основні параметри:

 • серія електродвигуна - вибирається залежно від типу виробництва, тому як мають різні характеристики;
 • монтажне виконання - цей фактор обумовлюється тим, як буде розташовуватися електродвигун, відштовхуючись від цього можна вибрати фланцеве виконання або на лапах;
 • потужність - цей параметр також залежить від типу підприємства, але рекомендується віддати перевагу чомусь середньому;
 • напруга - може бути 220 або 380 В;
 • обертання валу - залежить від того, до якого обладнанню цей електричний мотор буде підключатися;
 • ступінь захисту, що показує захист двигуна від впливу навколишнього середовища, наприклад, пилу, вологи і подібного;
 • кліматичне виконання - враховуйте клімат, в якому буде експлуатуватися обладнання, температуру середовища, в якій воно буде працювати.

Також важливий фактор, якому слід приділити увагу, то, що до кранових електродвигунів повинен додаватися довідник або, по-іншому він називається, паспорт, в якому будуть вказані його технічні характеристики, умови по експлуатації, рекомендації по догляду (вони допоможуть в подальшому обслуговуванні обладнання).

В Україні досить великий вибір електричних моторів різних моделей, а купити промислові електродвигуни можна на нашому сайті за приємною ціною, проконсультувавшись зі спеціалістами і підібравши механізм для свого підприємства.